6 najważniejszych zastosowań olejku z drzewa herbacianego. -

Olejek z drzewa herbacianego ma ogromną moc i dzięki temu pomaga uprać się z wieloma dolegliwościami. 6 najważniejszych jest poście.

6 najważniejszych zastosowań olejku z drzewa herbacianego.

To cudowne, że na wyciągnięcie ręki mamy naturalne oleje. W czystej postaci albo zmieszanej z innymi substancjami fantastycznie sprawdzają się w leczeniu i pielęgnowaniu naszego ciała. Jednym z nich jest olejek z drzewa herbacianego. 

Olejek z drzewa herbacianego nie jest jeszcze tak popularny jak inne oleje. Jest przecież ich bardzo wiele i mają zastosowanie w kosmetyce i naturalnej pielęgnacji ciała. Z całą pewnością niebawem więcej osób przekona się o jego niesamowitych właściwościach i zapragnie przetestować go na sobie.

Ten olejek eteryczny pozyskiwany z australijskiej rośliny Melaleuca Alternifolia posiada największe możliwości antyseptyczne ze wszystkich dostępnych obecnie olejków eterycznych. Badania wykazały, że olejek herbaciany zabija drobnoustroje, bakterie beztlenowe oraz grzyby. Dzięki temu jest w stanie wyleczyć dolegliwości, na które dotąd nie działały leki. 

Jest w stanie uporać się z grzybicą, trudno gojącymi się ranami, poparzeniem, onycholizą, oraz trądzikiem. Należy jednak zapoznać się ze sposobami użycia olejku, ponieważ w czystej postaci ma bardzo silne działanie, które może wywołać podrażnienie, świąd, a nawet stan zapalny.

Alergicy, reagujący na olejki eteryczne powinni przeprowadzić próbę na przedramieniu. Nałożenie na skórę ręki odrobiny produktu i odczekanie paru, chwil powinno zapewnić o braku alergii lub ją potwierdzić. Kobiety w ciąży, którym nie są polecane olejki eteryczne, przed użyciem olejku z drzewa herbacianego powinny skonsultować się z lekarzem.

Zastosowanie olejku herbacianego w leczeniu i pielęgnacji ciała:

Przez swoje silne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne olejek jest wykorzystywany przez osoby z różnymi dolegliwościami. Doskonała reakcja na wywołujące problemy skórne o raz choroby, bakterie doprowadziła do uznania olejku za skuteczny w leczeniu wielu stanów chorobowych.

Olejek z drzewa herbacianego leczy:

TRĄDZIK

GRZYBICĘ PAZNOKCI

CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO

ŁUPIEŻ

PROBLEMY SKÓRNE

LISZAJ

OPRYSZCZKĘ

CHOROBY JAMY USTNEJ

ODMROŻENIA

POPARZENIA.

To tylko część możliwości, jakie posiada olejek z drzewa herbacianego. A to dzięki jego właściwościom antyseptycznym, przeciwzapalnym i przeciwgrzybicznym.

Jaki olejek z drzewa herbacianego wybrać, gdzie go można kupić?

Moc olejku zależ od kilku czynników. Powinien być destylowany z określonych części roślin. A sama destylacja powinna trwać określoną ilość czasu. Olejek jest płynem o kolorze jasno żółtym lub jest bezbarwny. Ma zapach korzenny. Olejek można kupić w aptece, sklepach zielarskich lub drogeriach internetowych. Cena olejku z drzewa herbacianego waha się od 10  do 20zł w zależności od pojemności (ok. 10ml) oraz producenta.

Olejek jak każdy inny należy przetrzymywać w butelce z ciemnego szkła, w chłodnym miejscu. Inaczej pod wpływem światła słonecznego i ciepła zacznie się proces starzenia. Spada wówczas ilość dobroczynnych składników olejku, natomiast sam produkt ciemnieje i wytrąca się osad.

 Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na trądzik?

Jak już pisałam, olejek może mieć bardzo silne działanie, dlatego najlepiej go rozcieńczyć. Wiem, że są osoby, które postanowiły szybko uporać się z wypryskami i nakładały 100% olejek z drzewa herbacianego na całą twarz. Co prawda trądzik znacznie osłabł, jednak olejek podrażnił skórę i znacznie ją wysuszył.

Niektórzy radzą rozcieńczać olejek w wodzie. Każdy przecież wie, że oleje nie rozpuszczają się w wodzie. Jest jednak możliwość takiego zastosowania, gdy przed użyciem silnie wstrząśniemy mieszanką. Dzięki temu rozprowadzimy na twarzy minimalną ilość silnego specyfiku.

Do stworzenia płynu hamującego wydzielanie łoju, a przy tym oczyszczającego dokładnie z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, które powoduje stany zapalne, można także, zamiast wody użyć innego oleju. Tak zwanego nośnika. Najlepiej, gdy będzie to olej z włoskich orzechów lub oliwa z oliwek.

Maseczka z olejkiem z drzewa herbacianego na trądzik  może być zrobiona na bazie glinki, która doskonale oczyszcza cerę. Glinkę zieloną połączyć z kilkoma kroplami oleju z czarnuszki oraz olejkiem z drzewa herbacianego. Należy unikać przy tym metalowych narzędzi, które dezaktywują działanie glinki.

Krem z olejkiem z drzewa herbacianego na trądzik.  Wystarczy wzbogacić krem, który używamy do codziennej pielęgnacji kilkoma kroplami olejku.

Wiele osób zauważa łagodzenie zmian trądzikowych po nakładaniu bezpośrednio na wypryski, nierozcieńczonego olejku z drzewa herbacianego. Jest to sposób, który będzie miał zdecydowanie najsilniejsze działanie, jednak należy być ostrożnym ze względu na możliwe podrażnienia.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na grzybicę paznokci?

Badania potwierdzają skuteczne działanie olejku na grzyby. Częstą dolegliwością, w dodatku trudną w leczeniu i szybko powracająca jest grzybica paznokci. Jest to bardzo uciążliwa dolegliwość i do tego wyjątkowo nieestetyczna.

Olejek z drzewa herbacianego jest w stanie uporać się z grzybicą paznokci, jednak należy uzbroić się w cierpliwość. Nie jest możliwe, by pozbyć się dolegliwości w ciągu kilku dni.

Najczęściej w celu pozbycia się grzybicy paznokci stosuje się nierozcieńczony olejek, który nakłada się na oczyszczone miejsce chorobowe, przy pomocy wacika. Najlepiej robić to rano i wieczorem. 

Gdy po pewnym czasie problem ustanie, dobrze dodać kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do kremu, który nakładamy na stopy po wieczornej kąpieli. Zniszczy obecne bakterie, które mogłyby być odpowiedzialne za nawrót dolegliwości.

Olejek z drzewa herbacianego jest także pomocny w leczeniu onycholizy . Czyli w dolegliwości, która objawia się odwarstwieniem płytki paznokcia od łożyska. Nie są znane jednoznaczne przyczyny tej choroby. Uważa się, że za odejście paznokcia może być odpowiedzialna słaba kondycja organizmu, antybiotyki lub grzyby. I właśnie w tym ostatnim przypadku z pomocą przyjdzie nam olejek herbaciany.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na przetłuszczające się włosy?

Olejek ten znakomicie się sprawdza u osób, które zmagają się nadmiernym wydzielaniem łoju przez skórę. Często taki nadmiar powoduje, że włosy bardzo szybko się przetłuszczają i mimo umycia ich rano, po kilku godzinach mogą wyglądać nieświeżo i nieestetycznie. 

Olejek herbaciany zmniejsza wydzielanie łoju oraz działa antybakteryjnie na podrażnione miejsca nie tylko na twarzy, ale także na skórze głowy. 

Wcieranie w skórę głowy oleju kokosowego, zmieszanego z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego powinno wspaniale zadbać o włosy przetłuszczające się z suchymi końcówkami. Swędząca skóra głowy, także przestanie być problemem. 

Jak wykonać inhalacje olejkiem z drzewa herbacianego?

Od wielu lat kłopoty sprawiają mi zatoki przynosowe. Zwłaszcza o tej porze roku, gdy chłód owieje moją twarz, niedługo zaczynam czuć ból w policzkach. Idealnie sprawdzają się w tej sytuacji inhalacje z dodatkiem olejku z oregano naprzemiennie z herbacianym. Kilka kropel dodanych do gorącej wody jest w stanie złagodzić naprawdę nieprzyjemne dolegliwości. Olejek z drzewa herbacianego na zatoki przynosi ulgę już po kilku inhalacjach.

Olejek ten używany w inhalacjach wspomaga także leczenie chorób układu oddechowego. Łagodzi kaszel i katar.

Olejku nie zaleca się stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Jednak starszym, kilka kropel nie powinno zaszkodzić.

Jak oczyszczać dom z roztoczy używając olejku z drzewa herbacianego?

Wiele olejków eterycznych, ze względu na ich właściwości, możemy użyć do oczyszczania powietrza w domu. Są one w stanie zabić żyjące z nami na co dzień bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby- naturalnie!

Na temat właściwości olejków eterycznych, które są w stanie tego dokonać, rozpisała się Kaudyna z bloga klaudynahebda.pl.

Ja teraz szybko przytoczę sposoby, w jakie można oczyścić dom z tego paskudztwa. 

Odkazić powietrze można za pomocą olejku który jest wraz z wodą rozprowadzany przez nawilżacz powietrza. Sprzątając na co dzień, można także dodać olejku do środków czystości. Dzięki temu unicestwimy wszystkie gromadzące się bakterie na powierzchniach mebli oraz często dotykanych w domach rzeczy, ja klamki czy włączniki światła. 

Olejek z drzewa herbacianego na  brodawki i kurzajki.

Mój najlepszy sposób na usunięcie kurzajki to posmarowanie jej pomarańczowym sokiem z łodygi, rośliny o nazwie Glistnik Jaskółcze Ziele.

jaskółcze ziele kurzajki olejek z drzewa herbacianego

Jest rewelacyjny i naturalny przy tym. Jednak wiele osób wyleczyło kurzajki, smarując je nierozcieńczonym olejem z drzewa herbacianego, nakładanym na kurzajki kilka razy dziennie.

Kurzajki powstają na skutek zarażenia się brodawczakiem ludzkim, w wyniku kontaktu fizycznego z innym zarażonym. Dla niektórych jest to bardzo uciążliwy problem i nawet złagodzony potrafi stale powracać. 

Mieszkając na wsi, odnalezienie Jaskółczego Ziela z pewnością nie będzie problemem, jednak prostszym rozwiązaniem wydaje się być zakup 100% olejku z drzewa herbacianego i regularne stosowanie tego cuda.

 

*

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego jest bardzo duże.  Pomaga zadbać o organizm, dom, a nawet pozbyć się intruzów. Olejek z drzewa herbacianego jest znienawidzony przez komary, a nawet wszy!

Wielu producentów kosmetyków posiada w swojej ofercie olejki eteryczne, a wśród nich można znaleźć również herbaciany. Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo dobre opinie wśród osób ceniących naturale leczenie dolegliwości. 

Kategorie: URODA, ZDROWIE, ZDROWIE I URODA.....

LIRA

Powiązane wpisy

Komentarze (1)

[…] Mażesz też poczytać o 6 najważniejszych zastosowaniach olejku herbacianego tutaj. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 1 =

Copyrights 2018 Liravibes Blog Lidia Mioduchowska

Liravibes - blog parentingowy

Strona powstała dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej i i Europejskiego Funduszu Społecznego na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „ Czas na działanie! Czas na własną firmę!” nr RPLU.09.03.00-06-0044/16 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 OŚ Priorytetowa 9 Rynek pracy, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości