Koniec lata to najlepszy moment na dietę dr Dąbrowskiej.

Dieta dr Dąbrowskiej nie tylko pomoże oczyścić ciało ale także umysł. Wraz ze znikającymi kilogramami, poprawi się pamięć i koncentracja.

Dlaczego koniec lata to najlepszy moment na dietę dr Dąbrowskiej?

W tym roku lato było wyjątkowo… letnie. Jak za czasów mojego dzieciństwa, kiedy dni deszczowe były rzadkością i można było bez przerwy śmigać po dworze.

Dzięki tej pogodzie mogliśmy od czerwca cieszyć się świeżymi, pachnącymi owocami i warzywami. Jednak to właśnie teraz jest ich najwięcej, mają także najbardziej intensywny smak.

Ci co jedzą dużą ilość roślin na co dzień, to z pewnością najbardziej się cieszą z obecnej pory roku. Mięsożercy, nie dostrzegą darów natury, jakie są teraz wokół nich. A powinni zwłaszcza oni choć na chwilę zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Dieta dr Dąbrowskiej czy Post Daniela?

Co wybierasz? Zasady żywieniowe są takie same tylko aspekt mentalny trochę inny. 

Gdy pierwszy raz byłam na diecie, zrobiłam wszystko zgodnie z zaleceniami zawartymi w książce “Ciało i duch ratować żywieniem”, a także informacjami z internetu. Kolejny raz pościłam z książką Post Daniela w ręku, gdzie poza wytycznymi co do przeprowadzenia postu, znajdują się przepisy na posiłki, ale ich także można znaleźć niezliczoną ilość w internecie.

Wiem zatem, że zasady diety, jak i postu polegają głównie na oczyszczeniu organizmu z toksyn, pasożytów, metali ciężkich i innych okropieństw znajdujących się w naszym ciele, które sprawiają, że stajemy się coraz mniej wydajni, pozbawieni energii, smutni, brzydcy i schorowani.

Oczywiście utrata kilogramów jest często najbardziej widocznym i przyjemnym efektem ubocznym tych 6 tygodni męczarni.

Męczarnią dieta będzie dla kogoś, kto nie jest gotowy na podjęcie tak drastycznej decyzji jak znaczne ograniczenie ilości zjadanego pożywienia, a mimo to dietę rozpocznie.

Dieta dr Dąbrowskiej ma pomóc przywrócić człowiekowi witalność i energię, pozbywając się w naturalny, wręcz zdrowy, a przy tym ekspresowy sposób zbędnych kilogramów.

Post natomiast powinien wiązać się z pewnego rodzaju pokutą. Dla niektórych może mieć większe znaczenie i przynieść więcej korzyści niż tylko mniejszy rozmiar ubrań. Może być oczyszczeniem totalnym. Chęcią zrzucenia wraz z kilogramami tłuszczu i toksyn, balastu, jaki często przytłacza nasz umysł. Sprawdzeniem się lub ćwiczeniem samodyscypliny. 

Jest wiele powodów, dla których warto rozpocząć post. Każdy z pewnością miałby sporo swoich.

 

dieta dr dąbrowskiej zdrowie uroda sklep liravibes blog

 

Odstępstwa wchodzą w grę.

Nie, nie pomyliłam się.

Będąc w grupie “wsparcia” na facebooku, można pomyśleć, że odstępstwa od diety są nie do pomyślenia i każdy kto się do jakiegoś przyzna, zostanie brutalnie skarcony przez fanatyczne założycielki grupy lub jej członkinie. Są one jednak w błędzie twierdząc, że na diecie można jeść tylko określone warzywa i owoce oraz pić wyłącznie zakwas buraczany, wodę i zioła.

Autorka diety wiele lat testowała opracowaną przez siebie dietę na rodzinie i znajomych. Dowiedziała się, że każdy inaczej reaguje na tak drastyczne zmiany w odżywianiu. Jedni będą borykać się z zaparciami inni biegunką, bólami żołądka, czy osłabieniem. Dopuściła dzięki temu pewne odstępstwa, by zmniejszyć występowanie dolegliwości i dać szansę przystosować się organizmowi do zmian.

Dlatego zamiast oglądać się na internetowe ekspertki należy koniecznie przeczytać książkę “Ciało i ducha ratować żywieniem”, autorstwa dr Ewy Dąbrowskiej i poznać sposoby na łagodzenie dolegliwości spowodowanych dietą o ile takie wystąpią.

Mi bardzo pomogło siemię lniane. Które uspokoiło i unormowało pierwsze problemy trawienne.

Oczywiście są pewne dolegliwości oraz choroby, które wykluczają stosowanie diety oraz postu jak na przykład ciąża oraz karmienie piersią. Jest tych przeciwwskazań więcej, dlatego należy się z nimi zapoznać.

 

dieta dr Dąbrowskiej zdrowie odchudzanie uroda sklep liravibes blog

Kiedy nie zaczynać diety dr Dąbrowskiej?

Jest coś, co przytrafia się chyba większości osób będących na diecie dr Dąbrowskiej. Jest zimno. Niektóre dziewczyny spały w ubraniu pod dwiema kołdrami i nadal marzły!

Mi również było zimno, ale w sumie mi zawsze jest zimno… 

Uczucie chłodu spowodowane jakością dostarczanego pożywienia może bezustannie skłaniać do zakończenia diety z dnia na dzień. Nie warto jednak tego robić, bo cały wysiłek pójdzie na marne.

Dlatego nie polecam stosowania diety od nowego roku (czyli zimą). Na wiosnę, gdy często jest jeszcze chłodno także bym sobie odpuściła. To właśnie teraz jest idealny moment na dietę.

Po okresie wyjazdów, wycieczek i stołowania się w restauracjach. Po zjedzeniu odpowiedniej ilości lodów, gofrów i zakończeniu sezonu grillowego, można bez żalu porzucić ten niezdrowy styl życia i przez kilka tygodni trochę zregenerować organizm.

Niestety nie da się najeść pyszności na zapas i po kilku dniach będzie nam już wszystkiego brakować, ale myślenie o tym tylko pogorszy sprawę, więc trzeba się skupić na pracy i zapewnić sobie innego rodzaju przyjemności zamiast wracać do przeszłości.

Ile schudnę?

To chyba najczęściej wpisywane pytanie w wyszukiwarkę obok “jak szybko zobaczę efekty”, przy różnych nazwach diet.

Dieta dr Dąbrowskiej ma tą przewagę, że tu się naprawdę chudnie. Już po pierwszym tygodniu można zauważyć spadek nawet o 5 kg.

Niektórzy mogą pomyśleć, że to wystarczy, można wracać do dawnych przyzwyczajeń. To jednak nie jest tkanka tłuszczowa. Są to woda i zalegające w jelitach złogi.

Dopiero po wydaleniu z siebie tych nieczystości powolutku rozpoczną się w organizmie procesy samoleczenia, regeneracji, a przy tym odmładzania i odchudzania.

Polecam z tego względu rozpoczęcie ważenia się dopiero po tygodniu od rozpoczęcia diety.

Nie wszyscy są zadowoleni z efektów diety dr Dąbrowskiej.

Przyznam szczerze, że nie rozumiem dlaczego, ale nie wszyscy, którzy stosowali dietę są zadowoleni z jej efektów. 

Jedni narzekają na wypadające garściami włosy, drastyczny spadek odporności, osłabienie niepozwalające wstać z łóżka. To wszystko jest opisane przez autorkę jako kryzys ozdrowieńczy. Im bardziej zanieczyszczony organizm, tym trudniej przechodzi post.

Wiem, że nie łatwo jest funkcjonować i wykonywać należycie swoje obowiązki w pracy, czy w domu, przeżywając takie katusze. Decyzja, czy trwać w postanowieniu, czy zrezygnować, by szybko odzyskać siły powinna być podjęta samodzielnie. Dietę można przecież rozpocząć za jakiś czas, a zdając sobie sprawę z potencjalnych dolegliwości lepiej się do niej przygotować.

Co mi dała dieta dr Dąbrowskiej?

Z czystym sumieniem polecam dietę mimo że bardzo trudno było mi wytrwać na niej 4 tygodnie. Jednak dolegliwości z jakimi pozwoliła mi się uporać wynagradzają całe zło związane z ograniczeniem jedzenia:

  • przestałam używać kropli do nosa, od których uzależniona byłam wiele lat,
  • oczyściły się moje zatoki, dzięki czemu przeżyłam pierwszą zimę bez ciągłego zapalenia górnych dróg oddechowych,
  • zmienił się mój nastrój i pojawiła się niespożyta energia do działania,
  • skończyły się kłopoty trawienne,
  • schudłam i czułam się lekka.

Oczywiście nie zrezygnowałam z niezdrowego pożywienia w pełni i nie mam zamiaru zrezygnować nigdy. Dlatego raz do roku oczyszczam się odmładzam i regeneruję dietą dr Dąbrowskiej i polecam to innym.

 

dieta dr dąbrowskiej odchudzanie zdrowie uroda blog liravibes

 

To smutne, że bardziej zależy nam na określonej ilości kilogramów wskazywanych przez wagę niż oczyszczeniu naszego organizmu od środka. Niestety nie jesteśmy w stanie zobaczyć co tam się dzieje, a co z oczu to z serca.

Jednak dieta dr Dąbrowskiej zapewnia nam jedno i drugie.  

Odchudzając się, drastycznie obniżamy ilość kalorii jednak bywa, że nie dość, że nie chudniemy to jeszcze czujemy się źle. Dieta dr Dąbrowskiej może także powodować szereg przykrych dolegliwości fizycznych, a nawet psychicznych jednak wiedząc, że te wszystkie odczucia sprawią, że nasze ciało oczyści się i zacznie na nowo, zdrowo funkcjonować, widząc przy tym ubywające z dnia na dzień kilogramy będzie dużo łatwiej przetrwać najgorsze kryzysy. 

Dieta dr Dąrbowskiej przeprowadzona raz w roku, w zupełności wystarczy, by odmłodzić organizm, przywrócić go do normalnego funkcjonowania na pełnych obrotach i uchronić się przez wieloma chorobami. To jak, zaczynamy?

 

Zdjęcia Unsplash

Kategorie: ZDROWIE, ZDROWIE I URODA.....

LIRA

Powiązane wpisy

Komentarze (1)

[…] Picie ziół jest również zalecane w czasie diet oczyszczających, na które jest teraz świetny moment. W tym artykule pisałam więcej na ten temat:https://liravibes.pl/dlaczego-koniec-lata-to-najlepszy-moment-na-diete-dr-dabrowskiej/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × three =

Copyrights 2018 Liravibes Blog Lidia Mioduchowska

Liravibes - blog parentingowy

Strona powstała dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej i i Europejskiego Funduszu Społecznego na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „ Czas na działanie! Czas na własną firmę!” nr RPLU.09.03.00-06-0044/16 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 OŚ Priorytetowa 9 Rynek pracy, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości