Naturalny demakijaż plus propozycje kosmetyków. Liravibes Blog

Naturalny demakijaż to niezbędny element codziennej pielęgnacji twarzy. Zagawarantuje nam świetny wygląd oraz rewelacyjne samopoczucie.

Naturalny demakijaż. Plus propozycje kosmetyków do demakijażu twarzy.

Naturalny demakijaż jest elementem naturalnej pielęgnacji skóry twarzy. Naturalny, czyli dbający o to, by możliwie jak najmniej substancji chemicznych miało kontakt z naszym ciałem.

Demakijaż jest także istotny nawet, gdy nie przywiązujemy wagi do składników zawartych w produktach używanych do pielęgnacji ciała. Zdajemy sobie sprawę jak niekorzystnie wpływa na naszą cerę pozostawiony na noc makijaż i nie chcemy, by efekty tego niecnego procederu straszyły nas przy każdym spojrzeniu w lustro.

Zazwyczaj nie lubimy, gdy nasz makijaż znika po paru godzinach. Z tego powodu kosmetyki jakich używamy na co dzień, zwykle mają możliwości utrzymania się na twarzy przez wiele godzin. Trudno je nawet zmyć! Dlatego, gdy wydaje nam się, że makijaż sam się już dawno ulotnił, tak naprawdę jest go na twarzy jeszcze całkiem sporo. Do tego połączony z naszym sebum oraz zanieczyszczeniami, z jakimi mieliśmy kontakt w ciągu dnia, sprawia, że skóra twarzy może czuć się delikatnie mówiąc “przytłoczona”.

Dlaczego demakijaż jest tak istotnym elementem codziennej pielęgnacji?

Mieszanka nieczystości pozostawiona na skórze na całą noc sprawia że:

  • skóra szybciej się starzeje,
  • pojawiają się stany zapalne na skórze,
  • zwiększa się ilość zaskórników, 
  • skóra się przesusza lub nadmiernie wydziela łój,
  • może stać się wrażliwa i boleśnie zaczerwieniona.

Może się komuś wydawać, że skoro używa naturalnych kosmetyków do makijażu, to demakijaż może sobie odpuścić. To myślenie jest błędne. Używając nawet samego naturalnego eliksiru młodości, rano i wieczorem skórę należy oczyścić i nawilżyć.

Największy problem stanowią zanieczyszczenia środowiska, które lądują na naszej skórze.

Zwiększają one obecność wolnych rodników, o których zgubnym działaniu pisałam w tym artykule.

Wpływają one niekorzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale także przyczyniają się do rozpadu kolagenu i elastyny, które odpowiadają za ujędrnianie naszej skóry. 

Naturalny demakijaż twarzy.

Demakijaż być może wydaję się szybkim przetarciem twarzy o poranku i wieczorową porą, jednak gdyby to było takie łatwe, tak wiele kobiet by nie rezygnowało z tej czynności.

Dziewczyny, które na co dzień nakładają wiele warstw makijażu mają utrudnione zadanie. Może nawet nie zdają sobie sprawy, jak ciężko jest usunąć te wszystkie warstwy kolorowych kosmetyków.

Sama mam obraz takiej sytuacji bardzo rzadko. Zazwyczaj po weselu lub innej całonocnej imprezie wymagającej nienagannego makijażu, który przetrwa wiele godzin. Podczas pozbywania się go nad ranem, zużywam pół paczki płatków, które ciągle są brudne. 

Dopiero po całkowitym pozbyciu się podkładu wraz z tą całą resztą, przystępuję do mycia twarzy, aby dogłębnie oczyścić skórę. Wtedy wiem, że moja skóra może odetchnąć z ulgą.

Na co dzień prawie się nie maluję, dlatego mój demakijaż jest szybki i prosty. Jednak osoby, które nie wychodzą z domu bez nałożenia na twarz maski, mają utrudnione zadanie. 

Naturalny demakijaż powinien się składać z dwóch etapów oczyszczania. Następnie ma miejsce tonizowanie skóry oraz nawilżanie.

Oczyszczanie podczas demakijażu polega na:

naturalny demakijaż blog liravibes

 

Jakich produktów użyć do naturalnego demakijażu w etapie pierwszym?

Preparat, który będzie w stanie pozbyć się makijażu, musi zawierać środki myjące. Jednak nawet te łagodne i naturale są w stanie uporać się z tego typu zanieczyszczeniami. Skóra twarzy, zwłaszcza ta w okolicy oczu jest bardzo delikatna. Wymaga troski i łagodnego oczyszczania. Wiem też, że nadmierne oczyszczanie, zbyt silnymi preparatami  może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Naturalny demakijaż doskonale rozpocznie płyn micelarny. Zmywanie płatkiem kosmetycznym (lub bawełnianym gazikiem) powinno odbywać się do momentu, aż będzie czysty.

Najpopularniejszy wydaje się być płyn micelarny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to jednak środek myjący, dlatego należy go zmyć po użyciu. Jest wiele naturalnych płynów micelarnych. Najpopularniejsze to:

   

  1. Płyn micelarny Vianek  poj.200ml cena ok. 15zł

naturalny demakijaż vianek płyn micelarny

 

2. Płyn micelarny Lipowy Syveco poj. 200ml, cena ok. 15zł

naturalny demakijaż płyn micelarny sylveco

 

3. Płyn micelarny Resibo poj. 150ml, cena 49zł

naturalny demakijaż płyn micelarny resibo

 

4. Płyn micelarny Nacomi poj. 150ml cena ok. 25zł

naturalny demakijaż nacomi płyn micalarny

 

5. Płyn micelarny Biolaven poj. 200ml cena ok.15zł

naturalny demakijaż płyn miecelarny blog liravibes

 

6. Płyn micelarny Aloeslove poj.200ml cena ok.18zł

naturalny demakijaż aloesove blog liravibes

 

 

Zamiast płynu micelarnego, do zmycia zewnętrznej warstwy zanieczyszczeń można użyć olejków do demakijażu. Naturalne oleje doskonale radzą sobie z rozpuszczeniem nawet najbardziej odpornych maskar. Oto co mamy do wyboru w tej kwestii:

1. Olejek do demakijażu Vianek 150ml cena ok.17zł

naturalny demakijaż olejek do demakijażu vianek

 

2. Olejek do demakijażu Resibo poj. 150ml, cena ok.58zł

naturalny demakijaż olejek do demakijażu resibo

 

3. Olejek do demakijażu Orientana poj. 150ml cena ok. 60zł

4. Olejek do demakijażu Make Me Bio poj.60 cena ok.36zł

olejek do demakijażu make me bio blog liravibes

 

5. Olejek do demakijażu Iossi poj.50ml cena ok.67zł

olejek do demakijażu iossi blog liravibes

 

6. Olejek do demakijażu Iossi poj. 50ml cena ok. 67zł

 

 

7. Olejek do demakijażu Clochee poj.250ml cena ok. 80złdemakijaż naturalny olejek do demakijażu clochee blog liravibes

 

 

Zmywanie makijażu naturalnymi olejami.

O OCM (Oil Cleansing Method) pisała Olga Pietraszewska na blogu MakeHappyDay w tym artykule. I bardzo je tam chwali. Jednak nie dla wszystkich ta metoda jest dobrym rozwiązaniem.

Są osoby, które pozbywają się makijażu samym, naturalnym olejem. Głównie używają oleju kokosowego, arganowego, lnianego, z czarnuszki, a nawet słonecznikowego. Można też użyć mieszanki olejów przygotowanej odpowiednio do danej cery.

Wydaje się oczywiste, że taki sposób pielęgnacji doskonale dba o skórę i zapobiega jej wysuszaniu.

Okazuje się jednak, że jest coraz więcej przeciwników stosowania olejów do zmywania makijażu. Bywa, że oleje które miały nawilżać wysuszają, a te które miały łagodzić podrażnienia jeszcze je potęgują.

Myślę jednak, że nie należy przekreślać używania naturalnych olejów w pielęgnacji twarzy tylko sprawdzić je na sobie. Każdy z nas ma inną skórę, która w różny sposób może reagować na dany produkt.

Demakijaż olejami jest doskonałą formą oczyszczania twarzy jednak nie dla wszystkich.

 

No dobrze. Zmyłyśmy z twarzy resztki tego, co pieczołowicie nakładałyśmy rano. Pozbyłyśmy się także wielu innych szkodliwych dla nas substancji. Pora na pory. Prawdopodobnie są wypełnione resztkami substancji, które przed chwilą starałyśmy się solidnie zmyć. W delikatnych zagłębieniach zmarszczek także mogą znajdować się szkodliwe substancje. Nie można ich tak po prostu zostawić.

Naturalny demakijaż wkracza w tym momencie w drugi etap oczyszczania. I jego zadaniem jest delikatnie wymieść wszelkie zanieczyszczenia z miejsc, w których nie może ich tam być. W przeciwnym razie będziemy się stale zmagać z zaskórnikami, krostami i uciążliwymi stanami zapalnymi, a nasze zmarszczki (o ile je mamy) szybko się pogłębią.

Do mycia skóry twarzy możemy użyć żelu, pianki lub pasty.

Oto moje propozycje żeli do naturalnego demakijażu:

 

1. Żel do mycia twarzy Vianek poj. 150ml, cena ok.15zł

naturalny demakijaż żel do mycia twarz vianek blog liravibes

 

2. Żel do mycia twarzy Orientana poj.205ml, cena ok. 40zł

naturalny demakijaż żel do mycia twarzy orientana blog liravibes

 

3. Żel do mycia twarzy Lavera poj.100ml cena ok.30zł

 

 

4. Żel do mycia twarzy Biolaven poj.150ml cena ok.17zł

naturalny demakijaż żel do mycia twarzy biolaven blog liravibes

Bardzo delikatnym etapem naturalnego demakijażu będzie mycie twarzy pianką. W jej składzie powinny znajdować się tylko środki czyszczące naturalnego pochodzenia. Oto kilka moich propozycji:

 

1. Pianka do mycia twarzy Orientana poj.150ml, cena ok.45zł

naturalny demakijaż pianka do mycia twarzy blog liravibes

 

2. Pianka do mycia twarzy Nacomi poj. 150ml cena ok. 22zł

naturalny demakijaż pianka do mycia twarzy nacomi blog liravibes

 

3. Pianka do mycia twarzy Planeta Organica poj.150 cena 15zł

naturalny demakijaż planeta organica pianka do mycia twarzy liravibesblog

Nieco bardziej intensywną alternatywą dla pianki będzie pasta do mycia twarzy. Sama właśnie używam tej formy oczyszczania skóry twarzy i jestem bardzo zadowolona z efektów. 

 

1. Pasta do mycia twarzy Iossi 125ml ok.64zł

naturalny demakijaż pasta do mycia twarzy iossi liravibesblog

 

2. Pasta do mycia twarzy Iossi 125ml ok.64zł

naturalny demakijaż pasta do mycia twarzy iossi liravibesblog

 

3. Pasta do mycia twarzy Fresh&Natural poj.150ml cena ok. 43zł 

naturalny demakijaż pasta do mycia twarzy fresh and natural liravibesblog

 

Naturalny demakijaż w trosce o młody wygląd.

W tym momencie nasza skóra jest dokładnie oczyszczona, dlatego kolejnym krokiem będzie użycie toniku. Sama kiedyś pomijałam ten krok, ale gdy dowiedziałam się dlaczego jest tak istotny już nigdy o nim nie zapominam.

W telegraficznym skrócie: tonik jest konieczny, by przywrócić cerze naturalne pH, zszargane nieco myciem, które jest niezbędne, by chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Poza tym pomaga wnikać substancjom odżywczym wgłąb skóry dzięki temu, że ją doskonale zmiękcza to staje się bardziej przepuszczalna oraz chłonna. 

Po stonowaniu cery następuje idealny moment na nawilżenie.

 

Dzięki takiej porannej oraz wieczornej pielęgnacji nasza cera będzie promienna i zdrowa. Unikniemy stanów zapalnych oraz codziennego ukrywania mankamentów naszej urody pod grubą warstwą makijażu. Im piękniejsza cera tym mniej kolorowych kosmetyków będziemy musiały stosować, a to także znakomicie wpłynie na nasz wygląd.

Naturalny demakijaż zagwarantuje nam nie tylko młodzieńczy wygład na wiele lat, ale co najważniejsze rewelacyjne samopoczucie i pewność siebie.

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie z Unsplash

Kategorie: PERENTING

LIRA

Powiązane wpisy

Komentarze (2)

A ja zmywam twarz po prostu olejem ze słodkich migdałów. Działa super! 😉

Grunt to znaleźć rozwiązanie idealne dla naszej cery 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × five =

Copyrights 2018 Liravibes Blog Lidia Mioduchowska

Liravibes - blog parentingowy

Strona powstała dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej i i Europejskiego Funduszu Społecznego na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „ Czas na działanie! Czas na własną firmę!” nr RPLU.09.03.00-06-0044/16 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 OŚ Priorytetowa 9 Rynek pracy, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości