Nowy cykl na blogu: Domowe SPA DIY - Liravibes Blog

Domowe SPA diy post rozpoczynający cykl promujący naturalną pielęgnację ciała oraz relaks. Czyli przyjemne z pożytecznym w każdą środę.

Nowy cykl na blogu: Domowe SPA DIY

Domowe SPA DIY – sposób na naturalną pielęgnację w przyjemnych domowych warunkach.

?

Te długie jesienne wieczory trzeba wykorzystać w sposób, który przyniesie nam jakieś korzyści.

Można czytać książki, uczyć się języków, spotykać z przyjaciółmi, pichcić, robić na drutach. Generalnie można robić wszystko, co pomoże nam odpocząć. Świetną formą relaksu może być także dbanie o ciało.

Jesienią ze względu na suche powietrze i niezbyt przyjemne warunki atmosferyczne trzeba zwrócić większą uwagę na pielęgnację ciała. Bardzo szybko traci ono wilgoć i brak odpowiedniego nawilżenia może szybko zaszkodzić naszej skórze.

Przeczytaj artykuł: Jak zadbać o siebie jesienią, by cieszyć się zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem?

 

domowe spa diy liravibes blog

Czego potrzeba, by móc cieszyć się domowym SPA?

?

Niewiele. Ustronne miejsce, parę składników i kieliszek wina 😉 To ostanie niekoniecznie, ale czasami może ratować życie!

Domowe SPA diy, ma tą zaletę, że można z niego korzystać nawet, gdy nie mamy w łazience zbyt wielu kosmetyków. Wystarczy bowiem zajrzeć do kuchni, by stworzyć niezwykle skuteczne i naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry czy włosów.

Dobrze jednak wcześniej zaopatrzyć się w niektóre produkty. Sama najczęściej używam miodu, awokado, kawy, olejów (kokosowy, z czarnuszki oraz arganowy), glinki, cukru, siemienia lnianego czy cynamonu. Są to produkty, które kupuje się raz na jakiś czas, z przydają się przez długi czas.

W każdą środę opublikuję wpis polecający zabieg do wykonania w naszym domowym SPA oraz opiszę właściwości pielęgnacyjne i zdrowotne poszczególnych składników. 

 

domowe spa diy liravibes blog

 

 

Jak często korzystać z domowego SPA?

?

Nie za często, bo przestanie być wyjątkowe. Myślę, że raz na tydzień będzie odpowiednio. Oczywiście w inne dni należy pamiętać o peelingach, nawilżaniu i innych niezbędnych zabiegach, jednak ten jeden dzień w tygodniu niech będzie wyjątkowy. Spokojny, relaksujący i przyjemy.

Domowe SPA w środku tygodnia być może sprawi, że łatwiej nam będzie wytrwać kolejne dni w pracy oczekując weekendu. Za to w weekend będziemy mogły spędzić czas w inny sposób. 

 

domowe spa diy blog liravibes naturalna pielęgnacja

 

Po co tak naprawdę nam domowe SPA?

?

Być może to tylko pretekst… By pobyć sam na sam ze sobą. By odpocząć, ochłonąć, spojrzeć na wszytko z dystansu. Powiedzieć sobie: “W tym wszystkim jestem też JA, mam prawo myśleć o sobie i swoich przyjemnościach.”

Ktoś kto wymyślił SPA, stworzył miejsce dla ludzi, którzy nie tylko chcą zadbać o swoje ciało. Chciał im dać chwilę wytchnienia i czasu dla siebie.

I dokładnie po to Domowe SPA urządzimy sobie w domu. 

Nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet, gdy w łazience nie ma zamka, nawet, gdy nie ma tam wanny można znaleźć tam azyl, który przeniesie nas na godzinę w inny wymiar. W strefę pięknych zapachów i przyjemnych doznań.

Dlatego nie szukajmy wymówek tylko poinformujmy bliskich o naszych zamiarach. 

W każdą środę o 19 jest nasz czas: Domowe SPA DIY

 

 

 

 

 

Zdjęcia Unsplash

 

 

 

Kategorie: URODA, ZDROWIE I URODA.....

LIRA

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 3 =

Copyrights 2018 Liravibes Blog Lidia Mioduchowska

Liravibes - blog parentingowy

Strona powstała dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej i i Europejskiego Funduszu Społecznego na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „ Czas na działanie! Czas na własną firmę!” nr RPLU.09.03.00-06-0044/16 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 OŚ Priorytetowa 9 Rynek pracy, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości