O mnie

 

blog parentingowy liravibes.pl dziecko

                                                                                  Fot. IW

Cześć mam na imię Lidka,

wiele lat spędziłam na poszukiwaniu złotego środka w wychowaniu dziecka. Okazało się, że znalezienie go jest niemalże niemożliwe, jednak podczas tych poszukiwań zdobyłam niezwykłą wiedzę na temat rodzicielskiej opieki nad dzieckiem.

Dziś wiem, jak ważne jest traktowanie dziecka z szacunkiem i zrozumieniem. Jak istotna jest bezwarunkowa miłość i akceptacja dziecka. Wiem także, że taka opieka nie ma tak naprawdę nic wspólnego z wychowywaniem, bo nigdy nie zależało mi na tym, by mieć posłuszne i przestraszone dziecko, a wychowanie, czyli dyscyplina, kary i nagrody się z tym wiążą.

MÓJ SYN

To jakim człowiekiem jest i jakim się staje każdego dnia, jest moim największym sukcesem i ogromnym powodem do dumy, a to za sprawą wiedzy zdobytej podczas studiów pedagogicznych, wielu przeczytanych książek oraz wnikliwej obserwacji tego małego człowieka.

Moja pasja dowiadywania się o wszystkich najlepszych działaniach rodziców wpływających na szczęśliwe dorastanie dziecka sprawiła, że mój syn jest obecnie wspaniałym chłopakiem, którego chce pokazać całemu światu.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ RODZICIELSKA

Podczas studiów pedagogicznych ciągle słyszałam o tym, jak ważne są pierwsze lata życia człowieka, jak wiele się uczy przez ten czas, i jak ogromne możliwości ma jego umysł, który chłonie wszystkie informacje niczym gąbka.

Postanowiłam wykorzystać swoją wiedzę i sprawdzić, czy rzeczywiście są sposoby, by poprzez różnego rodzaju oddziaływania ze strony rodziców, oraz troskliwą, pełną miłości opiekę, dziecko skorzystało na tym w pełni, a wręcz zyskało coś, co ułatwi mu w przyszłości życie.  Sprawi, że będzie prostsze do zrozumienia i … użycia 😉

UCZĘ SIĘ TAKŻE NA WŁASNYCH BŁĘDACH

Mimo że wiele razy popełniałam błędy i nie wymagałam od dziecka czegoś, co było wbrew jego woli, czy chęciom, dziś mój syn jest dobrym, empatycznym i szczęśliwym człowiekiem, a na tym zależało mi najbardziej.

Polegając głównie na rozmowach (tak, już tygodniowemu maluchowi tłumaczyłam, gdzie idziemy i po co), zabawach i czytaniu książek (niedostosowanych do wieku dziecka), sprawiłam, że mój syn jest teraz niezwykle inteligentnym, z ogromnym (często ironicznym) poczuciem humoru, wrażliwym i mądrym dzieckiem.

Jak już wspominałam, studiowałam edukację wczesnoszkolną i przedszkolną, by poznać sposoby, w jakie dziecko uczy się najszybciej i najprzyjemniej. Zdobyłam masę informacji o rozwoju psychicznym oraz fizycznym dzieci, a także uświadomiłam sobie, jak bardzo ten rozwój zależy od zachowania rodziców.

Terapia pedagogiczna, którą ukończyłam, pozwala mi dostrzec trudności, z jakimi boryka się dziecko, nie tylko pod względem zdobywania wiedzy, ale także w innych aspektach jego życia. Wiem także jakimi sposobami poradzić sobie z tymi trudnościami.

 

liravibes.pl o mnie dziecko

                                                                                                      Fot. IW

Gdy coś robię, chcę dać z siebie sto procent. Tak też było w kwestii bycia rodzicem.

Postanowiłam, że moje dziecko będzie miało szczęśliwą, pełną ciepła i miłości, zwariowaną rodzinę.

Póki co dotrzymuje danego sobie słowa i mimo szarej rzeczywistości coraz nachalniej wkraczającej w nasze życie, staram się nie zbaczać z obranego kursu.

 

Mimo że moim priorytetem jest rodzina, to mam także inne całkiem zwyczajne zainteresowania. Uwielbiam modę, zdrowe odżywianie, naturalne kosmetyki, piłkę nożną i podróże. Dlatego mam nadzieję, że spodoba Ci się u mnie na blogu.