Piegi- czy można się ich pozbyć? - LIRAVIBES Blog parentingowy. Dziecko, rodzina, zdrowie i uroda przebarwienia

Piegi nie stanowią problemu dla tych, któzy ich nie mają. Psiadacze piegów bezustannie szukają sposobu, by się ich pozbyć.

Piegi- czy można się ich pozbyć?

Piegi nie są mile widziane.

Od jakiegoś czasu, na mojej twarzy pojawiają się przebarwienia. Muszę codziennie pamiętać o ochronie przed promieniami UV, by ograniczyć tylko częściowe brązowienie skóry twarzy. Ciągle poszukuje produktu, który pomoże mi pozbyć się już powstałych zmian. Szukając opinii i sposobów na naturalne uporanie się z ciemno-brązowymi plamami na twarzy, zauważyłam, że także piegi nie są mile widziane na kobiecych twarzach.

Piegi to małe, ciemne plamki, których występowanie związane jest z genetycznie uwarunkowanym szybszym tempem syntezy melaniny przez melanocyty.

Kiedyś myślałam, że to słońce jest odpowiedzialne za pojawianie się piegów na ciele. Jednak okazało się, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Rzeczywiście, słońce powoduje, że ilość i jakość piegów się potęguje, ale na ich obecność mają już wpływ geny człowieka.

Piegi mogą mieć różną barwę, wielkość oraz miejsce występowania.

Najczęściej posiadają je osoby o jasnej karnacji i zapewne to dla nich są najbardziej problematyczne. Niestety tego rodzaju piegów, powstałych na skórze z przyczyn genetycznych nie mamy możliwości usunąć za pomocą naturalnych sposobów lub mocniejszych kosmetyków. Można próbować je jedynie rozjaśniać lub zdecydować się na zabiegi usuwania piegów laserem.

Taka metoda jest całkiem skuteczna w przypadku przebarwień oraz piegów powstałych w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Jednak tych uwarunkowanych genetycznie może już nie być tak łatwo się pozbyć.

Zabiegi laserem bywają w różnej cenie, w zależności od mocy narzędzia i tym samym jego możliwości. Jedna część twarzy może kosztować od 50 do 300zł za jeden zabieg. Jednak nie wiadomo ile razy trzeba go będzie powtórzyć.

Ale wróćmy do kremów rozjaśniających piegi.

Piegi zwykle ciemnieją podczas wakacyjnych miesięcy i tylko ten efekt są w stanie zniwelować kremy rozjaśniające. 

Nastawienie się na całkowitą redukcję piegów w dłuższym okresie jest bezcelowe, ponieważ podczas zimy tak jak skóra osób bez piegów jaśnieje, tak i same piegi również tracą swój intensywny kolor, by wiosną zacząć znowu nabierać mocniejszej barwy.

Dlatego tak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna.

Żeby uniknąć ciemniejszych i bardziej widocznych piegów na ciele trzeba pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych. Te pochodzenia naturalnego, mineralne mają ciężką, nadającą białą powłokę konsystencję, która może jednocześnie chronić przed promieniami UV i wyrównywać koloryt skóry.

Jakie składniki rozjaśniają?

Naturalne produkty jak cytryna, ogórek, aloes, ananas, pietruszka, pomarańcza można samodzielnie używać w celu delikatnego naturalnego rozjaśniania skóry twarzy. W kosmetykach jednak można znaleźć, również naturalnego pochodzenia, substancje rozjaśniające, ale o znacznie mocniejszym działaniu.

W celu zniwelowania intensywnego koloru piegów można użyć:

  • kremów z aloesem,
  • kosmetyków z olejem z dzikiej róży,
  • produktów z olejem z kiełków pszenicy,
  • maseczki z glinki, zwłaszcza czerwonej,
  • toniki i hydrolaty (najlepiej oczarowy),
  • kremy, sera z witaminą C
  • kemy z filtrami słonecznymi.

 

Kosmetyki które delikatnie rozjaśniają skórę:

kosmetyki naturalne przebarwienia piegi

 

A gdyby  tak przyciemnić zamiast rozjaśniać?

Przyznam szczerze, że niezbyt zależy mi na rozjaśnianiu skóry twarzy, ponieważ, jak pewnie większość z nas, preferuję swoje odbicie w lustrze w tej ciemniejszej, słonecznej i letniej wersji. Co prawda jasna skóra wygląda młodziej i zdrowiej, to jednak delikatna opalenizna jest dla mnie czasem naturalnym makijażem.

Opalanie skóry z piegami nie ma sensu, ponieważ wraz z ciemniejącą skórą, ciemnieją piegi i przebarwienia. 

Wykorzystując dostępne na wyciągnięcie ręki, coraz to lesze kosmetyki można zastosować delikatną kurację przyciemniającą skórę twarzy i ciała, która subtelnie wyrówna kolory skóry, niwelując widoczność znienawidzonych plam.

Obecnie nie musimy się już bać samoopalaczy ponieważ istnieją produkty, które dają nam bardzo naturalny wygląd, i możemy je nakładać bez obaw o zacieki, plamy czy smugi. Można znaleźć produkty, które przyciemnią naszą karnację dosłownie o ton lub dwa i jednocześnie nawilżą naszą skórę.

Takim delikatnie brązującym balsamem jest produkt firmy MOKOSH, który jest hitem wakacji 2018. Warto używać go nie tylko w przypadku, chęci wyrównania kolorytu skóry, ale także dobrze zastąpić wielogodzinne leżenie na słońcu na kilkuminutowe smarowanie ciała tym naturalnym kosmetykiem.

Być może takie rozwiązanie przyniesie lepsze korzyści niż ciągłe staranie się, by piegi i przebarwienia wywabiać z naszej skóry. Ciemniejsze ciało wygląda atrakcyjnie i szczupło. Do tego ograniczając ekspozycję na promienie słoneczne robimy wielką przysługę naszej skórze, która dzięki temu będzie przez długie lata w świetnej kondycji oraz bez oznak starzenia.

Równomiernie występujące piegi na twarzy lub ramionach coraz częściej są akceptowane przez ich posiadaczy, a przez innych nawet uznawane za atut lub jako coś co wyróżnia z tłumu, nadaje niepowtarzalności. Natomiast plamy widoczne na czole, górnej wardze czy policzkach mogą już poważnie wpędzać w kompleksy. 

Są dostępne świetnie kryjące kosmetyki, które zatuszują mankamenty urody, ale nie zawsze chcemy codziennie nakładać na twarz maskę, która pozwoli nam się czuć komfortowo w obecności innych osób.

Przebarwienia słoneczne są bardzo częstym problemem, dlatego liczę na to, że już niedługo będą bezpieczne możliwości pozbywania się ich. Jednak do tego czasu musimy sobie jakoś z nimi same poradzić. 

 

 

Może Cię także zainteresować:

 

 

 

Zdjęcie Alex Perez na Unsplash

 

 

 

 

Kategorie: URODA

LIRA

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × five =

Copyrights 2018 Liravibes Blog Lidia Mioduchowska

Liravibes - blog parentingowy

Strona powstała dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej i i Europejskiego Funduszu Społecznego na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „ Czas na działanie! Czas na własną firmę!” nr RPLU.09.03.00-06-0044/16 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 OŚ Priorytetowa 9 Rynek pracy, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości